Zorbalığa Maruz Kalan Çocuklar  

Zorbalığa maruz kalan çocuklar olumsuz fiziksel sorunlar, okul sorunları ve ruh sağlığıyla ilgili sorunlar yaşayabilirler. Zorbalığa maruz kalan çocuklar şunları yaşayabilirler:

  • Depresyon ve kaygı, üzüntü ve yalnızlık duygularının artması, uyku ve yeme alışkanlıklarında değişiklik ve önceden yapmayı sevdikleri aktivitelere ilgi duymama. Bu sorunlar yetişkinlikte de devam edebilir.
  • Sağlık şikâyetleri
  • Akademik başarıda-akademik ortalamada ve sınav puanlarında düşme ve okula devamlılığın azalması. Devamsızlık yapma, okulu asma veya bırakma olasılıkları daha yüksektir.

Zorbalığa maruz kalan çocukların çok azı zorbalığa aşırı şiddetle karşılık verebilir. 1990larda meydana gelen 15 okulda ateş etme vakasından 12’sinde ateş edenlerin zorbalığa maruz kalma geçmişi vardı.

Kids Who are Bullied 

Kids who are bullied can experience negative physical, school, and mental health issues. Kids who are bullied are more likely to experience:

  • Depression and anxiety, increased feelings of sadness and loneliness, changes in sleep and eating patterns, and loss of interest in activities they used to enjoy. These issues may persist into adulthood.
  • Health complaints
  • Decreased academic achievement—GPA and standardized test scores—and school participation. They are more likely to miss, skip, or drop out of school.

A very small number of bullied children might retaliate through extremely violent measures. In 12 of 15 school shooting cases in the 1990s, the shooters had a history of being bullied.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s