Çocuklarınızı 21. Yüzyılın Zorluklarına ve Olanaklarına Nasıl Hazırlamalısınız?

Preparing Your Children for the Challenges and Opportunities of the 21st Century

Çocuğunuzun kişisel sorumluluk anlayışı geliştirmesine yardım edin: Düzenleme, öncelik sırasına koyma, anında tatmine direnme ve hedef planlama gibi yürütme fonksiyonları mevcut öğretimin odaklandığı önceden bilinen gerçeklerle dolu müfredatla geliştirilmediği için birçok öğrenci üniversitelere yüksek eğitimde başarılı olmaya veya yüksek eğitimden en iyi şekilde yararlanmaya yeterince hazırlanmadan girmektedir.

Help your child develop personal responsibility: Because executive functions, such as organization, prioritizing, resisting immediate gratification, and goal planning are not being developed in the over-stuffed curriculum of predigeted facts that are the focus of current instruction, many students enter college inadequately prepared to succeed in or get the most from those years.

Öğrenciler eğitimlerinin birinci ve ikinci yıllarında çoğunlukla kendilerini idare etmeleri için öğretmenlerine ve anne-babalarına güvenirler. Lisede çoğu öğretmen yoklama alır, öğrencilere isimleriyle seslenir, öğrencileri ödevlerinden sorumlu tutar ve öğrencilere ve velilere öğrencilerinin durumunun nasıl olduğunu bildirmek için yeterli sıklıkta ödevler verir. Büyük üniversite sınıflarında öğrenciler isimsiz olabilir. Üniversitede destek, veli toplantısı yoktur, çoğunlukla yoklama alınmaz ve öğrencilere ne bilmediklerini göstermek için çoğunlukla bir vize bir de final sınavı yapılır.

During the primary and secondary school years, students often rely on their teachers and parents to keep them on track. Through high school, most teachers take attendance, call on students, hold students accountable for homework, and give assessments with enough frequency for students and parents to know how they are doing. In large college classes students can be anonymous. Once in college, there is no more hand-holding, parent-teacher conferences, often no attendance taken, and frequently only a midterm and final exam to show students what they didn’t know – usually when it is too late.

Yürütme fonksiyonları devrelerini geliştirme fırsatı olmamış birçok üniversite öğrencisi hala olgunlaşmamış alın korteksleriyle derslerine dikkat etmek, not almak, tartışmalara katılmak ve derse giderlerse derste sorular sormak yerine laptoplarının arkasına saklanıp webde dolaşmanın veya Facebook’a girmenin anında tatminine karşı koyacak değerlendirme yapmak ve uzun vadeli hedef belirlemek için gereken sinir ağlarına sahip değildir.

With the still immature prefrontal cortex, many college students, who have not had opportunities to develop their executive function circuits, lack the judgment and long-term goal development neural networks to resist the immediate gratification of hiding behind their laptops, surfing the web or checking Facebook instead of staying focused, taking notes, participating in discussions, or asking questions in class…if they go to class at all.

Çocuklar üniversite yıllarında çok fazla olan anında tatminlere direnmeye erken yaşta hazırlanmazlarsa, üst düzey düşünme becerilerini gerçekten geliştirmek için ilk kez ellerine geçen fırsatı kaçırabilirler. Üniversiteden önceki eğitimleri ezbere dayalıysa, üniversite üst düzey düşünme becerilerini geliştirmek için bir fırsat olabilir – eğer biraz temelleri varsa. Çeldiriciler çok ve alın korteksi hala olgunlaşmamışsa, çocuklar en iyi işler için istenecek bilgi ve becerilerden yoksun kalacaklardır.

If children aren’t prepared early to resist the immediate gratifications that abound during their college years, they miss out on what may be the first opportunity they have to really develop higher-level thinking. If their precollege years in school were overloaded with rote memorization, college could be the opportunity to develop the higher thinking skills—if there is some groundwork laid. The temptations are high and the PFC still immature—a setup for kids to miss out on the knowledge and skillsets that will be sought after for the best jobs.

https://www.psychologytoday.com/blog/radical-teaching/201104/whose-children-will-get-the-best-jobs-in-the-21st-century

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s