Uzmanlar Dil Öğrenimine Ne Kadar Erken Başlanırsa o Kadar İyi Olduğu Görüşünde

Günümüzün karmaşık dünyasında, ikinci dil bir lüks değil, gerekliliktir.
Artık ikinci bir dil öğrenmenin çocuklar için şaşırtıcı faydaları olduğunu biliyoruz. İkinci bir dil bilenlerin iletişim kabiliyetleri gelişmekte, bilişsel gelişimleri daha iyi seyretmektedir ve iki dil bilenler zengin bir kültürel farkındalık kazanarak en nihayetinde daha iyi iş imkanlarına sahip olmaktadırlar.

Araştırmalar küçük bir çocuğa yeni diller öğretmek için en uygun dönemin doğumdan 10 yaşına kadarki dönem olduğunu ileri sürmektedir. Bu dönemde çocuk dili daha hızlı öğrenecek, daha çok aklında tutacak ve çoğunlukla da öğrendiği dili, o dili anadili olarak konuşanlarınkine yakın bir telaffuzla konuşacaktır. Yapılan araştırmalar çocukların 5 yaşına kadar beş dil öğrenebileceklerini göstermektedir!
Birçok anne-baba çocuklarının yaşamına yeni bir dili nasıl sokabileceklerini düşünmektedir. Birçok uzman küçük çocuklar için en iyi yaklaşımın ikidilli yaklaşım olduğu konusunda hemfikirdir ve yeni dilin anadille birlikte öğretilmesinden yanadır.

İkidilli yöntem çocuğa yeni bir dilde beceriler kazandırırken anadil eğitimini de sürdürür. Dil uzmanları kuvvetli bir gurur ve kendine saygı duygusu ile uzun vadede kalıcılık gibi nedenlerle yeni bir dilin bu ikidilli yaklaşımla öğretilebileceğini düşünmektedir.

Time ve Newsweek dergilerinde doğumdan 10 yaşına kadar yeni bir dil öğrenme “fırsatı” hakkında makaleler yayınlanmaktadır. Uzmanlar dil öğrenimine ne kadar erken başlanırsa o kadar iyi olduğu görüşündedir. Çocuğunuza ömür boyu yararlanacağı dil becerilerini kazandırmak için en uygun zamanı kaçırmayın. Dil öğretimine erken yaşta başlamayı unutmayın!

In today’s complex world, a second language is not a luxury, it’s a necessity.

We know now that studying a second language offers surprising benefits to children. There appear to demonstrate an improved ability to communicate, have better cognitive development, richer cultural awareness and, ultimately let’s face it, better job opportunities for those who know a second language.

Research suggests that from birth through age 10 is the best time to introduce new languages to a young child. The child will learn the language faster, retain it better and most often speak it with near-native pronunciation. Recent research indicates a young child up through age 5 can learn and process up to five languages!

Many parents deliberate over how to bring a new language into their little one’s life. Many experts agree the bilingual approach for the very young child is best. Teach the new language alongside the native language.
This bilingual method provides continuing education in the child’s native tongue while acquiring skills in the new one. Language experts agree the strong sense of pride, higher self-esteem and long term retention are all reasons to introduce the new language with this bilingual/dual-language approach.

Both Time and Newsweek ran feature articles on the “window of opportunity” to learn a new language is between birth and age 10. The experts agree, the earlier the better. Don’t miss out on the prime time of your child’s development to provide your child with a lifetime of language skills. Remember to start early!

http://www.momaroo.com/706895278/when-to-teach-your-child-a-second-language/

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s