Girişimcilik Eğitimi

Girişimcilik eğitimi işletme sahibi olmanın ötesindedir. Girişimcilik eğitimi işletme, serbest piyasa ekonomisi ve kişisel başarı ve toplum başarısı için gereken becerilere ve güvene dair temel anlayışı destekleyerek herkese fayda sağlamaktadır. Girişimci düşünenler daha iyi çalışanlardır; daha iyi devlet çalışanları, daha iyi kamu temsilcileri, daha iyi liderler ve elbette daha iyi işletme sahipleridir.

Entrepreneurship education goes beyond business ownership. Entrepreneurship education benefits everyone by fostering a fundamental understanding of business, free market economies, and the skills and confidence needed for personal and community success. Entrepreneurial thinkers make better employees; they make better government workers, better public representatives, better leaders, and, of course, better business owners.

KAPSAMLI MÜFREDAT SUNUMU  

Beş girişimcilik süreci etrafında düzenlenmiş bir müfredat sunun:

Keşfetme, Kavram Geliştirme, Kaynak Sağlama, Gerçekleştirme, Ürün Toplama.

COMPREHENSIVE CURRICULUM DELIVERY

Provide a curriculum that is organized around the five entrepreneurial processes:

Discovery, Concept Development, Resourcing, Actualization, and Harvesting.

TEMEL AKADEMİK BECERİLER  

Matematik, fen, iletişim, dijital beceriler, teknoloji, coğrafya, tarih, vd. akademik becerilerin önemini göstermek için girişimciliği gerçek bağlamında kullanın.

BASIC ACADEMIC SKILLS

Use entrepreneurship as the real-world context to demonstrate the importance of academic skills, including math, science, communications, digital skills, technology, geography, history, and more.

EKONOMİ KAVRAMLARI  

Girişimcilik sürecinde risk ve ödül arasındaki ilişkiyi serbest girişim sisteminde faaliyet gösterdiği haliyle gerçekçi olarak resmedin. Birikim, faiz, arz ve talep gibi temel ekonomi kavramlarını anlama fırsatları sunun.

ECONOMIC CONCEPTS

Portray, in a realistic way, the relationship between risk and reward in the entrepreneurial process as it operates in the free-enterprise system. Provide opportunities to understand basic economic concepts such as savings, interest, supply and demand, and more.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s