Girişimcilik Eğitimi için Yaşam Boyu Öğrenme Modeli  

Girişimcilik becerileri ilkokuldan yetişkinliğe kadar her eğitim seviyesinde geliştirilebilir. Öğrenme çıktıları öğrenciler olgunlaştıkça ve önceden öğrenilenlere dayalı olacak şekilde her seviyeye göre ayarlanır.

LIFELONG LEARNING MODEL FOR ENTREPRENEURSHIP EDUCATION

Entrepreneurial skills can be fostered throughout all levels of education from elementary to adult. Learning outcomes are adjusted for each level as students mature and build on previous knowledge.

DENEYSEL ÖĞRENME  

Girişimcilik doğuştan gelen bir beceri değildir; hayat deneyimleriyle edinilen bir beceridir. Öğrencilerin aktif olarak yaparak öğrendikleri uygulamalı öğrenme fırsatları sunun. Öğrenme sürecinde duygusal eşitlik ve öğrenme çıktısının sahiplenilmesini sağlamak için her fırsatta her öğrencinin öğrenme deneyimlerini kişiye özel hale getirin.

EXPERIENTIAL LEARNING

Entrepreneurs are not born; rather, they become through the experiences of their lives. Provide hands-on learning opportunities where students actively learn by doing. Personalize the learning experience for each student whenever possible to build emotional equity in the learning process and ownership of the outcome.

PROBLEM TABANLI ÖĞRENME  

Girişimci düşünürler problem çözücülerdir. Müfredat hem basit hem de karmaşık problemler üzerinde çalışma fırsatları içermelidir. Çalışmalarda çözümü açık olan ve olmayan zorluklara yer verilmelidir.

PROBLEM-BASED LEARNING

Entrepreneurial thinkers are good problem-solvers. Curriculum should provide the opportunity to tackle both simple and complex problems. Activities should include challenges with and without clear solutions.

LİDER OLARAK ÖĞRENCİLER  

Öğrencilere her fırsatta kendi sorgulamaya dayalı öğrenme fırsatlarını yönlendirme sorumluluğu verilmelidir. Bu öğrenci odaklı aktiviteler arasında iş planlama, yaratma ve hayata geçirme çalışmaları, saha gezileri, arabuluculuk egzersizleri ve grup olarak problem çözme çalışmaları yer alabilir.

STUDENTS AS LEADERS

Wherever possible, students should be provided the responsibility to lead their own inquiry-based learning opportunities. Such student-directed activities may include planning, creating, and operating businesses, field trips, negotiation exercises, and group problem-solving.

RİSK YÖNETİMİ  

Başarılı girişimcilerin sağlam araştırmaya ve ekonomi analizi gibi ilgili bilgilere dayalı hesaplanmış riskler aldığı kavramını pekiştirin.

RISK MANAGEMENT

Reinforce the concept that successful entrepreneurs take calculated risks based on sound research and relevant information, including economic analysis.

İŞ PLANLAMA

Öğrencilerden işin mali, pazarlama ve işletim yanlarını ele alan kapsamlı bir iş planı geliştirmelerini isteyin.

BUSINESS PLANNING

Require students to develop a comprehensive business plan that addresses its financial, marketing, and operational aspects.

KARİYER REHBERLİĞİ  

Girişimcilik fırsatları sunan birçok kariyer alanına dair bir anlayış oluşturun. Girişimci düşünürler için her sektör ve endüstri bir iş kurma veya yönetme veya çalışanlar olarak yeni fikirler ve yaklaşımlar önermek gibi fırsatlarla doludur.

CAREER GUIDANCE

Generate an understanding of the many career fields that offer entrepreneurial opportunities. Opportunities abound for entrepreneurial thinkers in all sectors and industries, whether starting or managing a business, or as employees offering new ideas and approaches.

ETİK DAVRANIŞ  

İşletmeleri ve kuruluşları yasal, etik ve sosyal ve çevresel sorumluluk bilinciyle işletme gereğine vurgu yapın.

ETHICAL BEHAVIOR

Emphasize the need to operate enterprises and organizations in a legal, ethical, and socially and environmentally responsible manner.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s